Oyunlar

PUBG Mobile Lite Nasıl İndirilir ?

PUBG Mobile Lite Nasıl İndirilir ? PUBG, oyun severlere merhaba dediği günden bu yana oyun dünyasında büyük yankılar uyandırdı. Genç oyuncular kadar oyun oynamanın yaşı olmaz diyenlerce de oldukça talep gördü. Özellikle mobil versiyonu ile her an eğlenceli anlar yaşatabilen oyun bilgisayar kullanıcıları tarafından takibe alındı. Ancak yüksek sistem özellikleri gerektirmesi ile bazı kesimlerde hayal kırıklığı yaşatmıştır.

Mobil sürümü bilgisayarlarında oynamak isteyenler emülatörler sayesinde bu durumu mümkün kıldı.  Bununla birlikte bilgisayar özellikleri oyunu akıcı şekilde oynamaya müsaade etmeyenler için güzel bir haber geldi. PUBG Mobile Lite ile oyunu bilgisayarlarda, daha düşük sistem gereksinimleri ile oynamak mümkün olabilmektedir. Peki bilgisayarınıza PUBG Mobile Lite Nasıl İndirilir ? Önce oyun hakkında biraz daha bilgi verelim. Ardından yükleme adımlarına birlikte göz atalım.

Yazı İçeriği

PUBG Mobile Lite Nasıl İndirilir ?

PUBG Lite versiyonu, Mobil ve asıl PUBG versiyonlarından farklı özellikleri bünyesinde barındırmaktadır. Söz konusu oyun deneyimini yaşamak isteyenlerin elbette bu oyuna sahip olmaları gerekmektedir. Son dönemlerde PUBG Mobile Lite Nasıl İndirilir ? 

 • PUBG Lite oyununu oynayabilmek için öncelikle bir PUBG hesabınızın bulunması gerekmektedir.
 • PUBG Lite versiyonunu, oyunun resmi internet sitesini ziyaret ederek ücretsiz olarak indirmeniz gerekmektedir.
 • Oyunu indirdikten sonra, indirmiş olduğunuz oyun dosyasını bilgisayarınıza kurun.
 • Kurulum adımlarını takip ederek oyun kurulumunu tamamlayın.
 • Daha sonra oyuna var olan PUBG hesabınızla giriş yapabileceksiniz.
 1. Buradaki link üzerinden APK dosyasını PC’nize veya telefonunuza indirin.
 2.  ZArchiver veya başka bir arşiv uygulamasını kullanarak dosyaları telefonunuza çıkarın.
 3. Buradaki dosyalar içinden com.tencent.iglite.apk dosyasını telefonunuza kurun.
 4. Ardından inen dosyalar içinde Data>com.tencent.iglite klasörünü olduğu gibi kopyalayın. (OBB dosyası)
 5. Kopyaladığınız klasörü Android>obb konumuna yapıştırın.
 6. Oyununuz artık hazır.

Sorusu kullanıcıların merak ettiği konuların başında gelmektedir. Çünkü çok oyunculu ve mücadelenin had safhada yaşandığı PUBG, geniş çevrelerde büyük heyecanlar yaratmaktadır. Özellikle PUBG bilgisayar sürümünün yüksek donanım özellikleri gerektirmesi, bu oyuna ilgili daha fazla artırmış görünmektedir.

Sağlamış olduğu Windows 10 desteği ile de birçok oyun sever için önemli bir özellik olarak ön plana çıkmaktadır. Yine de oyunu kurmadan önce bilgisayarınızın sistem özelliklerini kontrol etmeniz faydalı olacaktır.

Ancak unutmamalısınız ki PUBG Lite hesabı, diğer PUBG versiyonları ile ilişkili değildir. Lite sürümünde mobil sürüm ya da ana PUBG oyunundan farklı sunucularda mücadele etmektesiniz. Diğer bir ifadeyle PUBG Lite ile diğer sürümlerden bağımsız ve ayrı mücadelelere katılmaktasınız.

Pubg Mobile Lite İndir Pc

PUBG Mobile ile PUBG Lite arasındaki en önemli fark geliştirilmiş olduğu platformlardır. Mobile versiyonu mobil cihazlara indirilerek oynanabilmektedir.

Bilgisayar üzerinde oynamak istediğinizde ise bir emülatör kullanmanız gerekmektedir. Ancak PUBG Lite bilgisayar için oluşturulmuştur. Yani Lite sürümü özellikle bilgisayarlara indirilerek herhangi bir aracı program kurulmaksızın oynanabilmesini hedeflemiştir.

Diğer bir ifadeyle PUBG Lite oynayabilmeniz için bir emülatör kurmanıza gerek bulunmamaktadırOyun hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra sizlere, PUBG Mobile Lite Nasıl İndirilir ? Konusunda aktardığımız bilgiler ile oyunu yüklemeniz daha kolay bir hal alacaktır.

PUBG dünyasında yer almak için vakit kaybetmeden hesabınızı açın ve eğlenceli anların tadına varın.PUBG Lite oyunu Türk oyun severlerin beğenisine ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Oyunu edinmek için herhangi bir ücret ödemenize gerek bulunmamaktadır. Özellikle yüksek değerlerde oyunlara imkan vermeyen bir grafik işlemcisine sahip olanlar için tavsiye edilmektedir. Çağımızın gelişmiş oyun mimarisinden örnekler sunan bir battle royale oyunu arayanlar için öne çıkmaktadır.

Lite sürümü, PUBG Mobile oyunu ile kasma yaşadığını ifade eden oyunculara alternatif olarak geliştirilmiştir. Oyun,  düşük FPS sorunu nedeniyle oyunu oynamakta güçlük çekenlerin sorunlarına çare olmayı hedeflemiştir. PUBG Mobile sürümüne göre daha düşük sistem gereksinimleri ile oyuna dahil olabileceğiniz belirtilmektedir.

Siz de bu heyecan verici oyuna katılarak keyifli anlar yaşamak isteyebilirsiniz. O halde sizlere oyunu bilgisayarınıza kurmanız için gerekli adımları aktaralım.

Pubg mobile lite sistem gereksinimleri

 • Android Sürümü: 4.0.3 ve daha üst bir sürüm
 • RAM: 1 GB ve daha üst bir RAM (Yine de 2 GB üstü olması daha iyi olacaktır)
 • Oyunun boyutu: Yaklaşık 280 MB

Gameloop ta PUBG Mobile Lite nasıl indirilir?

Giriş yaptıktan sonra arama menüsünü kullanın ve “PUBG MOBILE LITE for PC”yi arayın. Uygulama bulunduğunda, uygulamayı indirin ve yükleyin. Kurulumdan sonra PC için PUBG MOBILE LITE Gameloop’un ana menüsünde mevcut olacaktır.

PUBG Lite kaç gb yer kaplar?

Pubg Lite Sadece 4 GB